
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Resistance | 190 Ω |
| Packaging | Reel |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Circuits | 1 |
| Bandwidth | 80 MHz |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Bits | |
| Turn-On Delay Time | 245 ns |
| Turn-Off Delay Time | 160 ns |
| Operating Supply Current | 40 µA |
| Propagation Delay | 75 ns |
| High Level Output Current | |
| Low Level Output Current | |
| Logic Function | Demultiplexer, Demux, Multiplexer, Mux |
| Number of Inputs | 8 |
| Supply Type | Dual, Single |
| Number of Outputs | 1 |
| Nominal Supply Current | 4 µA |
| Max Dual Supply Voltage | 6 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| Logic Family | |
| Configuration | 1 x 8:1 |
| On Resistance (RON) | 190 Ω |
| -3db Bandwidth | 95 MHz |
Stock: 1198
Distributors
pcbx
Unit Price$0.33686
Ext.Price$0.33686
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.33686 | $0.33686 |
| 10 | $0.26266 | $2.62660 |
| 50 | $0.22454 | $11.22700 |
| 100 | $0.19196 | $19.19600 |
| 500 | $0.16645 | $83.22500 |
| 1000 | $0.15442 | $154.42000 |
